Yükünüzü Paletinize Sıkı Bağlayın

Uluslararası taşımacılıkta ve yurt içi taşımaların çoğunda yüklerin paketlemesi palet üzerinde yapılır ve bu şekilde sevk edilir. Paketlemede palet yükün dış etkenlerden korunmasının ilk adımıdır. Tahtadan ya da plastikten imal edilen paletlerin ölçüleri de farklı farklıdır. Ancak en sık kullanılan palet türü Standart Euro Palettir. Standart Euro Palet’in ölçüleri 1200x800x144 mm şeklindedir. 40ft bir konteynere 24 Euro Palet sığar. Diğer bazı palet ölçüleri ve bir konteynere kaç palet sığabildiği aşıda verilmiştir:

Palet Türü 1. Kenar 2. Kenar 40ft Konteyner 20ft Konteyner
Standart Euro Palet (EPAL) 800mm 1200mm 24 11
Euro Palet 2 (EPAL 2) 1200mm 1000mm 21 10
Euro Palet 3 (EPAL 3) 1000mm 1200mm 21 10
Euro Palet 6 (EPAL 6) 800mm 600mm 48 22

Yükünüz Ne Kadar Güvende?

Yükünüzün güvenle taşınabilmesi için mümkün olduğu kadar paletin dışına taşmamasına dikkat etmeniz ve yükünüzü streçle sararken düzgün bir şekilde palete bağlamanız gerekir. Aksi takdirde yükünüz zarar görebilir. Dışarıya taşan yükü palete bağlamak mümkün olmayacaktır. Ayrıca elle ve uygun olmayan ekipmanla yapılan özensiz streçlemeler de yükünüzün devrilmesine, burkulmasına, dağılmasına sebep olacaktır. Bu durum hem nakliye sürecinde çalışan elemanların zarar görmesine, hem müşterinizin memnuniyetsizliğine hem de maddi zarar uğramanıza yol açabilir. Bu tür bir olayın gerçekleşmemesi için palet üstü yüklerinizin güvenli bir şekilde paketlenmesi gerekir.

 

Palet üstü yükün güvenli bir şekilde paketlenmesi de ancak doğru ekipmanla olabilir. Odaksan Mühendislik, Palet Sterçleme Makineleri, Focus Döner Tablalı Palet Streçle Makinesi ve Focus Mobil Palet Streçleme Robotu ile yüklerinizin doğru şekilde paketlenmesini sağlar. Yükleriniz paletinize sıkıca bağlanır ve burkulma, devrilme, dağılma gibi istenmeyen olayların önüne geçilir.

Sizde çalışanlarınızı tehlikeye atmamak, müşterinize mahcup olmamak ve zarara uğramamak istiyorsanız, bizimle irtibata geçin. Mobil ya da Döner Tablalı, tek motorlu ya da çift motorlu modellerimizden hangisinin sizler için daha uygun olduğuna beraber karar verelim. Hem streç sarfiyatınızı azaltarak karbon ayak izinizi düşürün hemde daha düzgün bir streçleme yaparak lojistik risklerinizi en aza indirin.