Tek Motorlu Mobil Streç Sarım Robotu

Odaksan FOCUS DCM modeli tek motorlu ön germe ünitesine sahiptir. Bu motorun dışında biri robotu hareket ettiren diğeri de streç ön germe ünitesi asansörünü hareket ettiren 2 motoru daha bulunmaktadır. Motorların tamamı DC Fırçalı motor teknolojisine sahiptir. DC Fırçalı Motorlar, bu tür makinelerde kullanılan yaygın teknolojidir ve yüksek verimliliğe sahiptir.

Tek motorlu ön germe ünitesi bir adet DC Fırçalı Motor ve dişli çarktan meydana geldiği için ön germe oranını 7″ dokunmatik ekran üzerinden ayarlamak mümkün değildir. Sipariş esnasında firmanın yüzde 300 (yani 3x streç yüzeyi) ya da yüzde 400 (yani 4x streç yüzeyi) isteğini belirtmesi gerekir. Makine teslim edildikten sonra bu oranı değiştirme ancak ön germe ünitesinin mekanik modifikasyonuyla mümkün olabilmektedir.

7″ Dokunmatik Ekranla Tam Kontrol

Odaksan FOCUS DCM Tek Motorlu Mobil Palet Streçleme Robotu ile ön germe oranını değiştiremeseniz de 7″ dokunmatik ekran üzerinden streç ön germe ünitesi ile yük arasındaki gerginliği ayarlayabilir; mekanik bir gerdirme – gevşetme işlemi yapabilirsiniz. Bu da yükünüzün üzerindeki streç baskısının sizin kontrolünüzde olmasını sağlar.

Yük ile makine arasındaki streç gerginliğini alt başlangıç sarımında, yukarıya doğru çıkarken yapılan streç sarımında, tepe sarımında, aşağıya doğru inerken yapılan sarımda ve bitiş alt sarımında ayrı ayrı ayarlayabilir; tam istediğiniz streçlemeyi yapabilirsiniz.

Odaksan FOCUS DCM modeli streç sarım makinelerinde, diğer modellerde olduğu gibi 4 ayrı program bulunmaktadır. Bu programların yanı sıra paletin hangi kısmına kaç kat streç saracağınızı, strecin üst üste binme oranının ne kadar olacağını 7″ panel üzerinden ayarlayabilir; makine üzerindeki sensörleri, switchleri ve alarmları gözlemleyebilirsiniz.

Traksiyoner Akünün Gücü

Odaksan Mühendislik sadece FOCUS DCM modeline değil tüm modellerine, akü değiştirme kızağıyla kolayca değiştirilebilen traksiyoner aküler aplike etmektedir. Traksiyoner aküler jel akülere göre çok daha uzun ömürlü akülerdir. Aküleri kolayca değiştirilebildikleri için Odaksan Mobil Streç Robotları 2 aküyle durmaksızın çalışabilmektedir. Başka markalarda olmayan bu özellik sizi iki makine yatırımı yapmaktan kurtarır. Yani 1 Odaksan Mobil Streç Robotu ve 1 ekstra aküyle 2 mobil streç sarım makinesinden alacağınız verimi alırsınız.