Streç Makinası Fiyatları

Streç Makinası Fiyatları

Streç makinası fiyatlarını etkileyen birden fazla faktör vardır. Makinenin teknolojisi, makinenin çalışma mantığı, makinenin sağlamlığı, makine üreticisinin satış sonrasında müşteriden kazanmayı beklediği servis geliri bunlardan bazılarıdır.

Streç makinelerinde bilinen teknoloji kartlı sistemlerdir. Kartlarla tasarlanan makinelerin maliyeti daha düşük ve ömrü daha kısadır. Özellikle ithal makinelerin üretiminde kartlar tercih edilmektedir. Ancak kartlar kısa sürede arıza yapar. Kartların tek dezavantajı çabuk arıza yapması değil aynı zamanda termin sürelerinin uzun olması ve fiyatlarının fahiş denilebilecek kadar yüksek olmasıdır. Maliyet olarak 100 – 150 €’ları geçmeyen kartların müşterilere 750-1000 € aralığında satıldığını biz müşterilerimizden duymaktayız. Bazı müşterilerimizin 3-4 yedek kartı ellerinde tutup; kartları sürekli tamir ettirerek kullandıklarını biliyoruz. Bu sebeple makine otomasyonunu yenilediğimiz müşterilerimizin sayısı da az değil.

Tablalı Streç Makinası Fiyatları

SPIDER SET

Mekanik Manuel Öngermeli Ekonomik Palet Streçleme Makinası
Sahibinden.com ilanı için tıklayın...

SPIDER SMT

Tek Motorlu Öngermeli Ekonomik Palet Streçleme Makinasıi
Sahibinden.com ilanı için tıklayın...

Daha Dayanıklı ve Daha Hesaplı

Odaksan Mühendislik A.Ş. makine üretiminde PLC otomasyon sistemini tercih etmektedir. Endüstriyel otomasyon sistemleri olan PLC’ler daha uzun ömürlü ve daha verimlidir. Makine üzerinde bulunan birden fazla motor tek bir karta bağlı olarak çalışmaz; motor sayısı kadar sürücü ile çalışır. Bu da hem sürücülerin hem de makinenin ömrünü uzatan bir faktördür. Aslında bu uygulama makinenin kısa vadede verimli çalışabilmesi için; uzun vade de uzun yıllar çalışabilmesi için bir asgari koşuldur. Ayrıca PLC’li sistemlerin yedek parça maliyetleri kartlı sistemlere göre düşüktür. Odaksan Mühendislik A.Ş. müşterilerine yedek parça fiyat garantisi vermektedir.

Odaksan Mühendislik A.Ş.’nin üretmiş olduğu palet streçleme makinelerinin elektrik yedek parçaları piyasada bulunabilen parçalardır. Dolayısıyla müşterilerimiz fiyatları şeffaf bir şekilde piyasadan kontrol edebilir.

Akülü Streç Makinası Fiyatları

SPIDER SER

Mekanik Manuel Öngermeli Ekonomik Mobil Palet Streçleme Makinası
Sahibinden.com ilanı için tıklayın...

SPIDER SMR

Mekanik Manuel Öngermeli Ekonomik Mobil Palet Streçleme Makinası
Sahibinden.com ilanı için tıklayın...

Yerli Üretim Dünya Teknolojisi

Kartlı sistem streçleme makinaları, pnömatik butonlarla kumanda edilmektedir. Bu makineler eski teknolojidir ve bunları kullanmak oldukça zordur. Odaksan Mühendislik A.Ş. dokunmatik ekranlı palet streçleme makinalarında dünyaya öncülük etmekte; PLC otomasyon sistemiyle ve dokunmatik ekranıyla teknolojik olarak dünya standartlarının üzerinde bir üretim gerçekleştirmektedir. 

Ayrıca tek motorlu ve çift motorlu öngerme teknolojisiyle Odaksan Mühendislik A.Ş. palet streçleme makinaları streç sarfiyatınızı en aza indirir. Teknolojisi düşük, mekanik öngermeli veya frenli öngermeli makinalar, en az 2 kat fazla streç kullanarak streçlemeyi yaparken yük güvenliğinizi de tam manasıyla sağlayamaz.

Tek motorlu makineler streç yüzeyini sabit bir ölçüde arttırırken; çift motorlu makinelerde streç yüzeyinizi %500’e kadar istediğiniz oranda arttırabilirsiniz. Bu makinelerde ayrıca yük ile makine arasındaki streç gerilimini ayrıca ayarlayabilirsiniz. Streç makinalarındaki germe sistemleri ile ilgili detaylı bilgi için ilgili makaleyi okuyabilirsiniz: