%400 Ön Gerdirme Efsane mi?

%400 Ön Gerdirme Efsane mi?

Eğer Odaksan Mühendislik A.Ş.’nin ürettiği Focus Serisi Streç Sarma Makineleri’ni kullanmıyorsanız; “%400 Ön Gerdirme” size de efsaneymiş gibi gelebilir.

Piyasadaki kötü tecrübeler; hem streç üreticilerini hem streç satıcılarını hem de streç tüketicilerini, %400 ön gerdirmenin olamayacağına ikna etmiş durumda. Ancak Odaksan Mühendislik’in üretmiş olduğu streç sarma makineleri için durum farklı. Patenti Odaksan Mühendislik’e ait olan çift motorlu ön gerdirme ünitesinin kullanıldığı Focus serisi Streç Sarma Makineleri ve Streç Sarma Robotları strecin boyunun, eninden kaybetmeden 4 katına kadar gerdirerek streç sarımı yapabilmektedir.
 

Doğru Streci Kullanmak

Piyasadaki kötü tecrübelerin çoğu makine kaynaklı olsa da manuel sarım yapılan streçle ya da doğru katkıların (additive) kullanılmadığı streçlerle %400 gibi bir ön gerdirme yapmak mümkün değildir. Odaksan Streç Sarma Makineleri, doğru streci yüzey olarak 4 katına kadar genişletebilmekte ve streçten %50 oranında tasarruf sağlayabilmektedir.

İşin Sırrı Çift Motorlu Ön Germe

Doğru streci kullansanız bile mekanik frenli ya da teknolojisi düşük makineler ile de streci %400 oranında gerdiremezsiniz. Strecin yüzeyini 4 katına çıkartabilmek için, Odaksan Mühendislik A.Ş.’nin uzun AR-GE çalışmaları sonucunda üretmiş olduğu çift motorlu ön gerdirme ünitesine sahip Focus serisi streç makinelerini kullanmanız gerekmektedir.

İddia Etmiyoruz Yapıyoruz

Odaksan Mühendislik A.Ş. olarak streci %400 oranında gerdirebildiğimizi, yani streç yüzeyini 4 katına çıkartabildiğimizi sadece iddia etmiyoruz bunu aynı zamanda ispatlıyoruz da. Makineye taktığımız strecin üzerinde 10cm’lik bir alanı işaretliyoruz ve streci sardıktan sonra bu 10cm’lik strecin 40cm olduğunu uygulamalı olarak gösteriyoruz. Bir paleti sardığınız strecin ağırlığını da karşılaştırmalı olarak ölçerek %50 oranında tasarruf sağlayabileceğinizi gösteriyoruz.

#streçmakinası #odaksan #mühendislik #öngerdirme #%400tasarruf